لوله پی وی سی

لوله پی وی سی یکی از لوله های پلیمری (پلیمر polymer ماده‌ای شامل مولکول‌های بزرگی است که از به هم پیوستن واحدهای کوچک تکرار شونده که تکپار یامونومر نامیده می‌شود، ساخته شده‌است.) می باشد و به دلیل این که به سختی آسیب می بیند میتوان از پرکاربردترین انواع پلاستیک‏ها در صنعت از آن نام برد.

لوله های پی وی سی در انواع مختلفی از نظر کاربرد تولید می شود و پرتقاضا ترین نوع آن لوله برق می باشد. به دلیل این که لوله های پلاستیکی بسیار قابل اشتعال هستند ، پیمانکاران برای بازدهی بیشتر و جلوگیری از این مورد از لوله پی وی سی استفاده میکنند زیرا خاصیت خاصی دارند که آتش را گسترش نمیدهند و فقط همان نقطه که با آتش در تماس است سوخته می شود.

لوله PVC به عمر طولانی شهرت دارد و در تماس با با اجسام به سختی آسیب میبند ، لوله پلیکا PVC با توجه به این خواص فنی و مکانیکی عالی و به صرفه بودن دارای اهمیت و محبوبیت بسیاری می باشد.

نمیتوان گفت لوله پی وی سی بی عیب است ، بله دارای معایبی هم هست اما به دلیل خواص فنی که در خطوط بالا بیان کردیم ، در بیشتر پروژه های ساختمانی از لوله پی وی سی استفاده می شود به طور مثال : انتقال فاضلاب – آبرسانی ( انتقال سیالات ) و … اما از عیوب لوله های PVC می توان به آن اشاره کرده که به هیچ عنوان برای سرویس های آب گرم مناسب نمی باشد! اما با توجه به تکنولوژی به کار رفته در شرکت تهران پولیکا ما این مشکلات را با درصد قابل توجهی بهبود ساخته ایم.

لوله PVC

لوله PVC

تفاوت لوله پی وی سی با لوله های UPVC

لوله پی وی سی را اکثرا برای انتقال کابل برق و یا همان لوله برق استفاده میکنند و میتوان گفت نقش حفاظت از کابل برق را نیز دارد. پس مهم ترین تفاوت بین PVC و UPVC موارد مورد استفاده از ان است ، به طوری که UPVC برای استفاده آب شرب قابل استفاده است اما PVC خیر ! میتوان این گونه نیز بیان که لوله UPVC نسل جدید و چند منظوره ای از لوله پی وی سی است.

از موارد استفاده لوله های UPVC در امروزه میتوان به جایگزین چوب در صنعت پنجره سازی یاد کرد ، بسیاری از مصرف کنندگان به جای استفاده از لوله های فلزی از لوله های پی وی استفاده میکنند چون به راحتی شکل پذیر و قابل برش است و به وسیله اتصالات تعبیه شده راحت تر از آن چیز که به نظرتان می آید قابل اتصال است.

پس میتوان گفت که یکی از پر مصرف ترین و پرکاربردترین لوله های مصرفی در برق کشی که به عنوان لوله برق شناخته می شود ، لوله پی وی سی است زیرا مقاومت بسیار خوبی در برابر مواد شیمیایی دارد و فشارهای مختلف را در حد بسیار قابل توجهی تحمل میکند.

از نکات مثبت لوله های PVC نسبت به لوله های UPVC می توان به انعطاف پذیری لوله های پی وی سی اشاره کرد اما بازیفات و مصرف دوباره لوله های یو پی وی سی نسب به PVC بیشتر است !

در یه نتیجه گیری میتوان گفت که در کشوری مثل آمریکا هنوز  از لوله کشی PVC جهت مصارف عمده مانند در انتقال خطوط فاضلاب ، لوله برق ، سیستم های آبیاری و استخر و … استفاده می شود که مصرف کنندگان عمدتا از پی وی سی به عنوان جایگزن فلز ، مس ، آلومینیوم و پلاستیکی نام می برند.

انواع لوله های پی وی سی تهران پولیکا

از انواع لوله پی وی سی از نظر ابعاد میتوان به موارد زیر اشاره کرد که شرکت تهران پولیکا در حال تولید این ابعاد است :

لوله PVC ١/٨*٤٠

لوله PVC ٢/٤*٣٢

لوله PVC ١/٨*٣٢

لوله PVC ٢*٢٥

لوله PVC ١/٥*٢٥

لوله PVC ٢*٢٠

لوله PVC ١/٨*٢٠

لوله PVC ١/٥*٢٠

چرا لوله پی وی سی PVC شرکت تهران پولیکا ؟

توليدي تهران پوليكا با تجربه چندين سال فعاليت در زمينه توليد لوله و اتصالات برقي هم اكنون با تعهدي كامل(بر خلاف ساير توليدي هاي كوچك) در قبال كيفيت اجناس خود پا به عرصه گذاشته است كه اگر مشتريان عزيز و گرامي در صورتي از كيفيت اجناس خود ناراضي بودند، آنها را با هزينه خود و در اسرع وقت عودت داده و مبلغ پرداختي را بازگرداند.
هم چنين ارسال رايگان و سريع بار را براي سهولت كار مشتريان(مغازه داران تهراني) در دستور كار خود قرار داده كه به دنبال آن راحتي شما عزيزان را تأمين نمايد
و در نهايت با درنظر گرفتن تخفيفاتي در خريد هاي نقدي براي مشتريان اميد دارد بتواند رضايت كامل شما عزيزان را جلب نمايد

توليدي تهران پوليكا با همفكري آزمايشگاه هاي همكار اداره استاندارد توانسته است محصولات U-PVC و PVC مرغوب و استاندارد با نام تجاري سپندپليمر سمنان توليد كند كه با افتخار در خدمت صنعت برق ساختمان باشد.

اطلاعات بیشتر

تهران پولیکا

تهران پولیکا